Aktuální číslo
KVĚTEN 2018: FIESTA
Doporučujeme

Znovuobjevený Reynek

Talentovaný básník, překladatel a grafik se narodil před 125 lety. Výstava v pražské Galerii České spořitelny představí i dříve neznámé grafické listy. Následovat bude aukce.

Obsáhlá a chronologicky vzácně ucelená kolekce prací jednoho z nejdůležitějších mužů české grafiky minulého století nese název Bohuslav Reynek 99+1. Některé z grafických listů, které budou v jejím rámci k vidění, nebyly uvedeny v soupisu autorova díla a veřejnosti se tak představí poprvé. Soubor pochází z české soukromé sbírky a čítá skutečně 99 prací na papíře a kompletní soubor cyklu Job, zahrnuje tím pádem grafiky z období 
od 30. do 60. let. Patří sem mimo jiné vynikají barevné práce Velké Ukřižovaní, několik Piet, Klanění pastýřů nebo Ukřižovaní sv. Petra. Ale součástí jsou i působivé černobílé grafiky vytvořené technikou suché jehly, především s motivem přírody a venkovského života na Petrkově, kde autor žil a tvořil.

Pro sběratele je výstava neopakovatelnou příležitostí - po jejím skončení bude totiž ve speciální aukci společnosti Dorotheum k dispozici unikátní soubor Reynkovy tvorby. Výstava bude přístupná zdarma, každý den od 19. října do 9. listopadu, a bude ji provázet katalog s reprodukcemi všech děl.

Výstava Bohuslav Reynek 99+1 probíhá v Galerii České spořitelny, Rytířská 29, Praha 1, od 19. října do 9. listopadu denně od 10 do 18 hodin.

Text Ondřej Lipár, reprodukce Dorotheum
Dva týdny po Zlín Design Weeku přichází...
Kickstarterová značka Maude cílí na váš...
Úspěšná značka batohů a doplňků Braasi...
Archiv